Pieniądze pogodziły polskich posłów. Duże podwyżki pensji

Trudno o taką sytuację w polskim sejmie, jaka miała miejsce ostatnio. Zarówno rządzący, jak i niemal cała opozycja głosuje tak samo. Co tak pogodziło posłów? Znaczące podwyżki, dla parlamentarzystów, urzędników, samorządowców . Wzrost pensji nie jest symboliczny, bo z 8 tysięcy do ponad 12 tysięcy !!! O takiej podwyżce, chyba, my zwykli, możemy tylko pomarzyć. Tym bardziej teraz, gdy dane gospodarcze, za drugi kwartał, są dużo na minusie.

fot. pixabay.com

Podwyżki w sezonie ogórkowym

Pojawienie się takiego projektu, akurat w takim czasie, nie jest pewnie przypadkowa. Sugeruję pewną kalkulację posłów, którzy myślą, że w sezonie wakacyjnym, obywatele, jakoś nie tak bardzo zwracają uwagę w stronę polityki.

Tak dla podwyżek, nie dla tak dużych

Pensje nie jednego z polaków, przez ostatnie lata na pewno wzrosła. Dlatego, posłowie, też powinni dostawać wyższe wynagrodzenie. tylko, dlaczego od razu tyle. Chyba, że jest to takie działanie, by wywołać szok i zejść z podwyżek np. o 2 tysiące. Czy tak będzie? Czy to jest taka kalkulacja ze strony posłów, przekonamy się wkrótce. Zobaczymy jak zachowa się senat. Chodź jeśli w sejmie opozycja większości, jest zgodna z posłami PiS, to nie ma chyba co liczyć na blokowanie, tej ustawy.