Dach Forum na Targach Kielce

Styczeń to nie sezon na prace budowlane. Tym bardziej nie jest to dobry czas na budowę dachów. Jednak, to może być dobry czas na poznanie nowinek i szkolenia.W styczniu w dniach 12-13 styczniach na Targach Kielce odbył się III Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli.

Uczestniczyłem osobiście na „Dach Forum” i mogę napisać, że oferta dla zwiedzających była bardzo bogata. Osoby, które zajmują się pokryciami dachowymi, mogli poznać oferty ponad 100 firm za branży dachowej. Dach to nie tylko dachówka, czy blacha. Zwiedzający mogli porozmawiać z przedstawicielami firm produkujących blachy, dachówki, membrany, okna, wentylacje, narzędzia, gotowe więźby dachowe i wiele innych.

Konkursy dla zwiedzających

Odbyło się również wiele ciekawych konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jednym z konkursów było np. jak najszybsze wkręcenie wkręta. Nagrody też były atrakcyjne np. pierwsza nagroda wynosiła 2 tysiące złotych.

Mistrz dekarstwa 2024

Jedną z najbardziej obleganych atrakcji, był finał konkursu Mistrz dekarstwa 2024. Zwiedzający mogli na żywo, oglądać zmagania 8 dekarzy, którzy walczyli o atrakcyjny samochód. Zadanie jakie mieli wykonać dekarze to obróbka okna. Zwyciężył Piotr Dela, który dzięki wygranej mógł cieszyć się wraz z rodziną z samochodu ISUZU D-max.