Covid-19 jest źle, a może być tylko gorzej

Od pierwszego przypadku Covid-19 w Polsce, mija pół roku. Jeszcze w marcu mieliśmy, pojedyncze przypadki, gdy 6 miesięcy później, mamy liczbę wykrytych przypadków zbliżających się coraz bliżej do 1000 dziennie. Sytuacja zatem jest niepokojąca. Rozwijający się w takim tempie wirus, jest groźny zarówno dla naszego zdrowia, jak i gospodarki.

Koronawirus w Polsce stan na 14 sierpnia 2020

Potwierdzonych przypadków   55 319

Wyzdrowiało 37 150

Zgony 1858

Covid-19 groźny dla naszego zdrowia i dla naszej gospodarki

Chodź wiele osób, przechodzi Covid-19 bezobjawowo, to należy pamiętać, że jest on niezwykle groźny. Nie tylko powoduje powikłania, ale i też w niektórych przypadkach śmierć.

Gospodarka, też cierpi na tym, bowiem funkcjonowanie firm w czasie Covid-19 nie należy do łatwych. Najnowsze dane pokazują spadek naszego PKB. Chodź na razie sytuacja nie jest najgorsza, to należy być gotowym na gorsze czasy. Zarówno w Polsce jak i na świecie, Covid-19 nie ustępuje, a wręcz przeciwnie. Bywają dni, że mamy rekordy zakażeń. Gorzej, może być, gdy przyjdzie jesień, gdy pojawia się grypa sezonowa.

Walczmy z Covid-19

W tym okresie, ważne jest, by stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia. Jeśli każdy z nas zachowa ostrożność i zastosuje się do  zaleceń,  to uda nam się łagodniej przejść przez ten kryzys.