Napoje słodkie w 2021 będą droższe

Z czym kojarzy Wam się początek roku? Dla mnie z wieloma przyjemnymi rzeczami, nadzieje na lepsze jutro, postanowienia. Wśród tych przyjemnych rzeczach,są i takie, napiszę bolesne, dla naszego portfela. Podwyżki na początku roku to norma. A to droższy prąd, woda, podatki…i lista robi się szybko bardzo długa.

W 2021 roku, zapłacimy m.in więcej za napoje słodkie. Jeśli, ktoś lubi słodki napój, na pewno zauważy podwyżkę, mówi się nawet o 1 zł na butelce. Sporo, prawda? A to wszystko dla naszego zdrowia. Drogi napój ma zniechęcić nas, do jego zakupu. Czy to w porządku? Nie do końca, bowiem sami powinniśmy decydować co dla nas jest dobre. Prawdą jest, że otyłość, to coraz większy problem, a napoje słodkie po części się do tego przyczyniają. Dane pokazują, również,że w Polsce mamy dużo liczbę osób zmagającą się z cukrzycą.

Otyłość w czasach pandemii, może jeszcze bardziej uderzyć w Polaków. Zamknięte szkoły, brak wychowania fizycznego, wpływa, że wiele dzieci nie ćwiczy. A siedzenie przed komputerem, bez aktywności sportowej, nie wpływa pozytywnie na zdrowie naszych dzieci.

Dlatego walcząc z otyłością i chorobami jakie ona powoduje, należy zadbać o edukację i świadomość. Zdrowe jedzenie, oraz aktywność fizyczna daje lepsze samopoczucie.Mimo pandemii, warto poświęcić czas na powietrzu, choćby na spacer czy też możemy ćwiczyć w domu. W Internecie na pewno znajdziemy mnóstwo propozycji ćwiczeń.

Niech więcej sportu, będzie nowym postanowieniem na Nowy rok, w którym wytrwamy. Czego życzę Państwu jak i sobie. Myślę, że sport może rozwiązać nawet niektóre nasze problemy i wpłynąć na nasze lepsze samopoczucie.