„Korona królów” serial historyczny telewizji TVP, od początku budził, wiele emocji. Nie pamiętam, by tak dużo, mówiono, pisano, komentowano jakiś program czy serial.  „Korona królów”, króluje w mediach papierowych, w mediach społecznościowych. Kolejne odcinki, szeroko są komentowane na Twitterze.

„Korona królów”: nie ważne, co mówią, ważne, że mówią

W czym tkwi sukces oglądalności „Korony królów” ?  Duża zasługa sukcesu, to hejt, jaki spadł na ten serial. Tak duży szum, okazuje się być najlepszą reklamą. W końcu słynne: „nie ważne, co mówią, ważne, że mówią” daje serialowi nadawanemu na antenie TVP1 popularność.  Serial ten jest nie tylko chętnie oglądany w telewizji, ale również w internecie, dzięki czemu vod tvp sporo zyskuje w statystykach.

Trendy internetowe charakteryzują się tym, że szybko się kończą. Czy za zmniejszoną popularnością w mediach społecznościowych spadnie, również popularność serialu? Około 3 milionowa widownia, to sukces Telewizji Publicznej, jednak pierwsze odcinki przyciągnęły widownię, która z „ciekawości”ogląda serial, o którym tak jest głośno. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jednak spokojnie Jacek Kurski, już planuje kolejny serial historyczny:)