Nowy rząd, to duży problem opozycji?

O tym, że mamy mieć rekonstrukcje rządu pisałem tutajhttps://poland24.eu/polityka/jutro-w-koncu-rekonstrukcja-rzadu/.  zobaczmy jak się zmienił rząd. Popatrzymy na  rekonstrukcje od strony opozycji i odpowiedzmy sobie na pytanie: „Nowy rząd, to duży problem opozycji?”zdj. screen ze strony premier.gov.pl

Duża rekonstrukcja

Dużo się mówiło, dużo się czekało na tą rekonstrukcję, by doczekać się dużych  zmian. Nie ma bowiem, tutaj jakiś symbolicznych zmian. Jest za, to duże zaskoczenie. Resorty, które były najbardziej krytykowane, przez opozycję mają nowych ministrów : Ministerstwo Obrony, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Zdrowia.

Nowy rząd, to duży problem opozycji?

Na początku małe wyjaśnienie, dlaczego takie pytanie. Po części, to po obejrzeniu Faktów w TVN. Gdy już bowiem, w TVN, mówi się, że nowy rząd, to problem opozycji, to coś jest na rzeczy. Ja również sądzę, że dla opozycji, nie jest to komfortowa sytuacja. Takie zmiany powodują, że elektorat PiS i zjednoczonej prawicy, nie tylko może się utrzymać, ale i zyskać nowych sympatyków. Prawo i Sprawiedliwość, już nie tylko, staje się „atrakcyjna” dla konserwatywnych wyborców, ale i też dla tych bardziej centrowych. Tak, naprawdę problem opozycji jest ona sama. Retoryka jaką od wielu lat prowadzi to „Kaczyński”, „Macierewicz” „Bruksela”, chyba tych haseł nie muszę rozwijać. Przekaz natomiast Prawa i Sprawiedliwości zmienił się bardzo, budując wizerunek partii, skupionej na rodzinie i gospodarce. A opozycja, znów powtórzę hasła: „Kaczyński”, „Macierewicz”, „Bruksela” , to już nie działa na wyborcę.

Opozycja, jeśli chce myśleć o przekonaniu wyborców, to  musi skończyć z tak uprawianą polityką skupioną na, powtórzę to jeszcze raz „Kaczyński”, „Macierewicz”, „Bruksela”.  Te hasła,  były skuteczne 10 lat temu, ale nie teraz.