Gowin i Polska Razem

.

To, co od wielu miesięcy było kwestią domysłów, stało się faktem. Wczoraj 7 grudnia 2013 roku, mamy nową partię polityczną Polska Razem Jarosława Gowina. Deklaracja partii jest dostępna na stronie internetowej www.PolskaRazem.pl Mamy tam na razie ogólne informacje, brak konkretów, ale trudno się dziwić gdy „Polska Razem” ma dopiero jeden dzień. Jednak fundamenty powstawania nowej partii Jarosława Gowina powstawały kilka miesięcy temu. Do początku powstania „Polski Razem” należy wrócić do okresu letniego, gdy w Platformie Obywatelskiej o przywództwo walczył Donald Tusk z Jarosławem Gowinem. Jak wiemy premier Tusk wygrywa, a Gowin w krótkim czasie rezygnuje z członkostwa partii. Jeszcze w czasie kampanii Gowin jeździł po Polsce, prowadząc walkę o wygraną.

Polska Razem kłopotem PO i Pisu  ?

Powstanie nowej partii na scenie politycznej może osłabić dwie jak do tej pory najsilniejsze i przodujące w sondażach. Może być tak, że „tam gdzie dwóch się bije” tam korzysta Gowin. Sukces nowa partia może osiągnąć jednak nie tyle odbierając wyborców PO i PIS a zdobywając sporą część społeczeństwa, które ma dość polityki. To Polska Razem jest teraz taką alternatywą dla PO i PIS. Pytanie jest czy Gowinowi uda się przekonać wyborców i zdobyć ich zaufanie? Od wielu lat Polska polityka to PO o PIS oraz niezjednoczona lewica SLD i Twój Ruch.

Sprawdzian dla Polski Razem

Nowe ugrupowanie zostanie szybko sprawdzone w 2014 roku, gdzie będziemy mieć wybory do Parlamentu Europejskiego. To mało czasu by zbudować struktury. Do tego należy dopisać, że „Polska Razem” nie ma dotacji z budżetu, a jak wiemy kampania wyborcza to duży koszt. Na razie liderzy głównych partii przynajmniej w słowach nie widzą zagrożenia i dość spokojnie wypowiadają się o partii Gowina. Po pierwszych sondażach przekonamy się czy ten spokój będzie trwał dłużej.

żródło:logo „PolskaRazem” ze strony polskarazem.pl