Mikołajki

Dziś dzień szczególnie oczekiwane przez dzieci. Wszystko przez św. Mikołaja, który 6 grudnia odwiedza wszystkich grzecznych:) Jest to piękny zwyczaj, gdy przekazujemy sobie prezenty.

zdj.depositphotos

Prezenty jakie ma Mikołaj w swoim wielkim worku to najczęściej słodycze, drobne upominki, kosmetyki, ubrania. Zdarzają się też droższe prezenty a, że żyjemy w czasach nowoczesnych technik to jest również pełno elektroniki: tablety, laptopy, komórki, różne gadżety.  Warto w takim dniu pomóc Mikołajowi i zrobić niespodziankę dla najbliższych. Może to będzie kolacja dla  żony, uśmiech i dobre życzenia dla sąsiada spotkanego po drodze. Życzliwość i uśmiech to również piękne prezenty, które nic nie kosztują, a jaka przyjemność jest dawać i dostawać w takiej formie prezenty;)

Mikołaj jeszcze do Nas zajrzy, podczas Wigilii zostawiając prezenty pod Choinki. W sklepach już od dawna są świąteczne wystawy, w głośnikach słychać puszczane kolędy.  W domach już zaczęły się świąteczne porządki czy też pierwsze zakupy na święta.