Kolejne urodziny europejskiej domeny

7 kwietnia domena europejska .eu będzie obchodzić swoje kolejne urodziny. W 2013 roku mija 7 lat od momentu uruchomienia domeny .eu dla wszystkich. Od momentu startu domeny .eu dla użytkowników 7 kwietnia 2006 roku do chwili obecnej mamy ponad 3 miliony 740 tysięcy domen z końcówką .eu. Jak podaje EURiD, który jest operatorem domeny .eu oznacza to że ponad 1.84ml europejczyków ma jeden zarejestrowany adres z końcówką .eu, a 25 procent użytkowników ma więcej niż jeden zarejestrowany adres strony kończący się na .eu.

O popularności domeny .eu w poszczególnych krajach można zobaczyć na zdjęciu przedstawionym poniżej.

Jak widzmy w Europie domena .eu cieszy się największą popularnością w takich krajach jak

Niemcy z liczbą domen .eu 1,144mln adresów, na drugim miejscu jest Holandia  ponad 485 tysięcy domen, a trzecie miejsce należy do Francji ponad 340 tysięcy adresów z końcówką .eu.

Należy zadać sobie pytanie czy domena .eu do domena przyszłościowa i rozwojowa? Choć jest ponad 3.7 miliona zarejestrowanych domen .eu to jednak biorąc pod uwagę, że domena europejska ma ponad 500 potencjalnych klientów to rozwój jest bardzo mały. Domeny .eu jeszcze nie znalazły tak dużego zainteresowania wśród użytkowników europejskich.

Poland24 wierzy w przyszłość domeny .eu :) dlatego nasza strona, również korzysta z tego rozszerzenia poland24.eu :)