PSL w Koalicji Europejskiej, co oni tam robią?

Home / Polityka / PSL w Koalicji Europejskiej, co oni tam robią?
Logo Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nastały nie łatwe czasy dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Partia z bogatą historią, z którą nikt nie jest wstanie konkurować. Jednak czy najnowsze działania władz PSL, zapiszą się dobrze w tej obecnej historii? O Polskim Stronnictwie Ludowym, można było powiedzieć, że jest jedną z najbardziej stabilną partią. Powstawały nowe partię, zmieniały się rządy, a PSL, zawsze w tym wszystkim się odnajdywał. Przez wiele lat tworzył koalicję, z Platformą Obywatelską. Do tego zawsze stabilny elektorat, który gwarantował, że PSL wchodziło do sejmu przekraczając znacząco próg wyborczy, czy też jeszcze lepiej radziło sobie wyborach samorządowych.

Jeśli byśmy zapytali z czym się kojarzy PSL? To pewnie odpowiedź by brzmiała wieś, tradycja. Jak to wszystko się ma teraz, gdy PSL znalazła się w Koalicji Europejskiej, w której znajdują się ugrupowania, którym czasami daleko, do poglądów zwolenników Polskiego Stronnictwa Ludowego? Mam wrażenie, że partii ludowców, ciężko się wybić ze swoimi racjami. Głos PSLu słabnie. Jak zboże, które posiane zostało na nie tej ziemi co trzeba, do tego zagłuszane większymi roślinami. Czy PSL wyda plon mimo, tak nie sprzyjających warunków? Elektorat PSL nigdy jeszcze nie zawiódł, tylko czy tą nadzieją, zawsze będą ludowcy się pocieszać?

Ja mieszkaniec wsi, zadaje sobie pytanie co oni tam robią? Czy PSL już jest takie słabe, że boi się samodzielnie startować wyborach do Parlamentu Europejskiego? Czy PSL to jeszcze symbol wsi, tradycji, religii? Coraz trudniej do dostrzec.