13 grudnia 31 lat później

Home / Info / 13 grudnia 31 lat później

Od tragicznej nocy z 12 na 13 grudnia w tym roku mija już 31 lat, gdy w Polsce zostaje wprowadzany Stan Wojenny. Jedna z tragicznych dat w polskiej historii gdy polak występował przeciwko polakowi. Stan wojenny był wymierzony w rodzące się państwo i obywateli, którzy chcieli żyć wolnej Polsce. Dziś po tylu latach często zapominamy o tym jak to było bez wolności, może to i dobrze. Dziś po 31 lat mamy możliwość decydowania, mamy prawa do własnego zdania.

 

13 grudnia to dramat Polski, dramat wielu osób, którzy stracili życie, zdrowie, bo chcieli właśnie Polski Wolnej. Pamiętajmy o tych osobach, którzy nawet gdy wyprowadzano na nich czołgi, mierzyli karabinami, pozostali wierni swoim przekonaniu. Na sukces Wolnej polski składa się wielu bohaterów, należy się im jedno słowo Dziękuje.

Niestety do dziś Stan Wojenny nie został właściwie osądzony. Największy ból jest ten, że ci, którzy dławili demokrację, cieszy się wysokimi emeryturami, a Ci co walczyli, dostaje głodowe wynagrodzenia. Tutaj sprawiedliwość nie zwyciężyła. Jednak Ci bohaterowie walce o Polskę mają spokojne sumienie, że zrobili coś Wielkiego dla Swojego kraju.

DZIĘKUJE